Что такое UX UI-дизайн, отличие от Web дизайна, как научиться

Перше, чим потрібно зайнятись UI/UX дизайнеру — напрацювати портфоліо. Практику новачки можуть здобути на онлайн-курсах, виконуючи завдання для друзів https://wizardsdev.com/ чи знайомих або замовлення на фриланс-біржах за символічну плату. UX/UI-дизайнерам потрібно буде приділяти підвищену увагу іконкам сайтів та програм.

Що таке UI та UX дизайн

Інформація хоч і не вичерпна, зате розширення працює швидко та у фоні аналізує параметри кожної завантаженої сторінки. Якщо погуглити вакансії, то дуже рідко зустрічаються пропозиції на відокремлену посаду UI або UX-фахівця. Найчастіше шукають універсального бійця, ім’я якому UI/UX-дизайнер. І грань між ними стирається, тому часто не розуміють їх відмінність. UI/UX дизайн не відноситься лише до смартфонів та веб-сайтів. Більше того, професія UI/UX дизайнера існувала з давніх-давен.

Основні відмінності між графічним і UI/UX-дизайном

UX-дизайнер повинен бути компетентним у графіку та розробці ПЗ. Його діяльність зазвичай передбачає роботу на стику UX та UI. UX/UI дизайн – це серйозний і дуже цікавий вид діяльності, а також популярний і вкрай перспективний напрямок.

  • UX/UI дизайн – це серйозний і дуже цікавий вид діяльності, а також популярний і вкрай перспективний напрямок.
  • Він дає змогу ухвалювати рішення, які точно принесуть очікуваний результат.
  • Це паралельний процес, і дві команди дизайнерів, як правило, працюють в тісній співпраці.
  • Додатковим плюсом для фахівців буде знання англійської мови для працевлаштування в міжнародну компанію чи пошуку іноземних замовників, а також розуміння технічної документації.
  • Почніть з створення всього релевантного контенту, який знадобиться сайту.

UX/UI-дизайн активно розвивається в інтернет-просторі з кінця 2000-х років, і за цей час йому вдалося колосально змінити зовнішній вигляд сайтів та програм. Пошукові алгоритми, своєю чергою, зчитують структуру вебресурсу, вкладеність сторінок, наявність навігаційних елементів, якість наповнення сторінок текстовою, графічною та іншою інформацією. В UX йде нахил на розуміння людської поведінки, мислення, потреб і бажань.

Ділове листування в IT: основні правила та помилки

За зовнішньою красою повинні стояти функціональність, зручність та інтуїтивність. Це, до речі, стосується не тільки інтернет-магазинів, але й будь-яких інших комерційних, та й некомерційних ресурсів. Повертаючись до початку статті, можемо сказати, що певна шаблонність карток товарів у сучасних інтернет-магазинах — це в цілому нормальне явище. Власнику комерційної онлайн-платформи важливіші цільові дії (замовлення) клієнтів, а не їх враження від незвичайного UX-дизайну. Якщо точніше, то які на інтерфейсі будуть кольори, чи легко читається текст, наскільки просто потрапляти пальцями на кнопки та багато іншого.

Як бачите з прикладів вище, UI та UX так тісно пов’язані, що іноді грань між поняттями змивається. Тому і UI, і UX зазвичай займається один дизайнер, яке професія пишеться через /. Тому що саме він вигадував, які тумблери та в якій послідовності має крутити людина, щоб отримати результат обчислень. І він же вигадував, в якому логічному порядку вони розташовуватимуться. Дуже багато непорозуміння серед дизайнерів і розробників.

Російські втрати в Україні перетнули нову психологічну позначку: що ліквідовано (інфографіка)

Згадай, наприклад, Apple з їхньою естетикою і зрозумілою навігацією, зручний Airbnb або мінімалістичний і функціональний Google. Часто ми навіть не підозрюємо про те, що любимо компанії за UX/UI-дизайн. Більшість користувачів відмовилися купувати нову Windows, віддавши перевагу «сімці». Це яскравий приклад того, що одне рішення UX-дизайнера, засноване на невірному досвіді користувача, може призвести до великих фінансових втрат. Senior–дизайнер — фахівець із досвідом роботи понад 4 роки та як мінімум кількома успішними великими кейсами для відомих організацій. Senior — це повністю самостійний «‎гравець», який може всебічно оцінити проєкт як з технічної, так і з бізнес-сторони.

Це змінить спосіб організації кнопок і може вимагати зміни їх форми або розміру. Команда UX визначила б найкращий спосіб розташування кнопок, тоді як команда UI адаптувала свої дизайни до нового макета. UI-дизайнер – спеціаліст, який відповідає за оформлення продукту або сайту. Від нього залежить, наскільки зручним для користувача буде інтерфейс. Це одна з основних вимог до будь-якого цифрового продукту.

Основні навички та вимоги до UI-дизайнера

Коли кожен елемент сайту допомагає, а не стає перепоною чи псує нерви. Для цього інтерфейс має бути добре структурованим, лаконічним, передбачуваним, логічним і привабливим. Щоб застосунок не хотілося видалити одразу після встановлення.

Що таке UI та UX дизайн

За привабливе оформлення, зрозумілу навігацію, функціональний і ергономічний інтерфейс відповідальний UI/UX-дизайнер. В статті ви дізнаєтесь, що таке UX та UI, в чому різниця між двома напрямками, які hard та soft skills потрібні цим спеціалістам та скільки вони заробляють. UX-дизайн (user experience, досвід користувача) – це комплекс заходів з проектування інтерфейсу сайтів і програм, заснований на вивченні поведінки та досвіду їх користувачів.

Сумніваєтесь чи підійде вам сфера ІТ?

Якщо коротко, то UX відповідає за функціональні можливості, а UI – за візуальну частину. UX UI дизайнер – універсальний «солдат», основна функція якого – оптимізація. UX-дизайн включає в себе декілька етапів, які спрямовані на покращення взаємодії користувача з продуктом. Особливої ​​популярності вона набула у США, Канаді, Сінгапурі, Великій Британії, Індії, Ірландії та Німеччині. Лідером за рівнем зарплати фахівців UI/UX є США – новачок здатний заробляти на місяць приблизно $4 900, професіонал – понад $10 000. Тому, як тільки ви матимете необхідні навички, ви отримаєте необмежені можливості для особистісного та професійного зростання в цій галузі.

Кожен з цих етапів дозволяє UX-дизайнеру створити продукт, який забезпечить оптимальний досвід користувача. UI-дизайнер відповідає за те, як буде виглядати готовий продукт і за реакцію користувача. Для того, щоб все вийшло, необхідно грамотно об’єднати елементи інтерфейсу, дотримуватися єдиного стилю взаємодії елементів.

Вимоги до якісного UX/UI-дизайну

UX-дизайнер має вміти ставити себе на місце клієнта і бачити сайт його очима. Щоб робота з продуктом викликала відчуття «легкої прогулянки», а не подорожі всіма колами пекла босоніж і без карти (деякі сервіси змушують нас почуватися саме так). Хороший UX-дизайн дає можливість зручно і швидко вирішити https://wizardsdev.com/vacancy/ux-ui-designer/ завдання або отримати необхідну послугу. Для цього дизайнер проводить безліч досліджень перед запуском проєкту і під час його розроблення. Він дає змогу ухвалювати рішення, які точно принесуть очікуваний результат. Якщо ви хочете досягти успіху в цій сфері, важливе значення має дизайн-мислення.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *